Tunen we even in op het Midden-Oosten. Waar Israël en Egypte uit alle macht (of in ieder geval doen alsof) proberen om de beschadigde relatie tussen de twee lande te herstellen gooit de Turkse Premier Erdogan het vuurtje lekker op. Nadat hij eerder al de VS tegen de haren instreek met zijn anti-Israël retoriek gaat hij vanmiddag lekker de oorlogshitser uithangen op het Tahrirplein in Caïro. Hij is daar in het kader van zijn ‘I’m a more important muslimleader than that guy in Iran’ tour. Niet toevallig draait hij die tour af in Egypte, Tunesië en Libië; allemaal landen die onderdeel uitmaakten van de Arabische Lente.
En het zal me de toespraak wel worden, want Erdogan betitelde het onderscheppen van de Gaza-Flotilla in mei vorig jaar eerder deze week al als een Casus Belli; een aanleiding voor oorlog dus. Het is volgens Erdogan alleen aan de kalmte van de Turkse Natie te danken dat er nog geen oorlog is ontstaan. Gelukkig voor hem heeft hij nu nog een reden gevonden om Israël aan te vallen. Erdogan heeft namelijk in hetzelfde interview verklaard dat Israël een te groot beslag legt op de natuurlijke bronnen in de Middellandse Zee. Hiermee doelt hij op een akkoord dat Israel en Cyprus onlangs sloten over de exploitatie van de Tamar gasbel. Die ligt overigens in Isreaëlisch water, maar dat zal Erdogan een zorg zijn. Aangezien het niet zo goed gaat met de Turkse economie moet hij iets doen om de aandacht af te leiden en oorlog is dan een beproefde methode. Die oorlog zal er misschien niet morgen beginnen, of volgende week, maar het tromgeroffel van de oorlogsdrum in het Midden-Oosten klinkt wel steeds harder. Turkije is immers van plan om Turkse bedrijven te verplichten alle banden met Israël te verbreken, handel te verbieden en Turkse bedrijven vrij te stellen van hun schuldenlast in Israël. Die last is een kleine 400 miljoen dollar. Aan de andere kant steunt Israel nu vrij openlijk de PKK met wapens en training. Dat is direct te zien aan het aantal aanvallen. Dat aantal is de laatste weken flink gestegen.
Het moet blijken of Erdogan voet bij stuk houdt, maar gezien zijn houding van de laatste tijd lijkt dat niet zo heel erg onwaarschijnlijk. De livestream van zijn speech is niet beschikbaar, want de Egyptische autoriteiten hebben heel democratisch en verlicht besloten om Al Jazeera uit de lucht te halen. Totdat iemand een linkje heeft, spelen wij even een muziekje…
Brekende update: Turkije laat er geen gras danwel Turks Fruit over groeien. As we speak zijn drie Turkse fregatten onderweg richting Israël. Doel: alle Israëlische schepen die buiten de twaalf mijlszone varen tot op 100 meter naderen en de wapensystemen uitschakelen. Zeg, Erdogan! Als je oorlog wil kun je het ook gewoon vragen hoor…
Update 2: ‘De Turkse luchtmacht heeft apparatuur in zijn F16’s zodanig aangepast dat Israëlische vliegtuigen als vijandig zullen worden beschouwd. Dat schrijft de Turkse krant Star Gazete.‘ There you have it folks. Gisteren alleen nog in de donkere krochten van MWNW en vandaag mainstream. Op de redactie hebben we inmiddels een pooltje opgezet wanneer de bom daar barst. We geven het nog vier weken, tops. Mocht u nog op vakantie gaan richting de mediterranian, check dan even of uw annuleringsverzekering ook geldt in geval van total all out war?
Wat een onzin. Je kan helemaal geen schotel televisie 'uit de lucht' halen… In Iran proberen ze schotels van daken te verwijderen van Turkse minderheden, maar dat helpt natuurlijk niet. Lang leve Erdogan, lang leve de democratie en de mensenrechten!
1 woord: muhahahahaha
Mee eens San. Thumbs up voor Erdogan!
Hij is als enige die de terreurdaden van Israël niet onbeantwoord wlit laten.
Dat doet hij dan ook met vreedzame middelen. Niks geen ophitsing, niks geen bloedvergiet. Raakt hen in de portomonnee en bewandelt de juridische wegen. Zoals het ook hoort. Een heel andere aanpak dan Israël die de terorristische PKK wilt gaan steunen om de Turken maar eens goed terug te pakken. Bloedhonden zijn het, dat bewijzen ze zelf keer op keer.
zonde dat er onder zo'n scherp stuk weer zulk een kwats staat. jullie zijn blind heren, blind voor de causaliteit en legitimiteit van welke israelische acties dan ook van de laatste tijd. de underdog steunen is leuk, maar het heeft zijn grenzen
Er is niets casualiteit en legitiem aan het schieten van 35 kogels op een persoon zonder vuurwapen waarvan 1 in zijn wenkbrauwen vanaf 3 cm afstand. Dit noemen ze een koelbloedige moord. En moordenaars dienen bestraft te worden. Niets of niemand staat boven de wet. Ook Israël niet!
Waar heb je het over?
Omdat Israel een 200 atoombommen heeft, en Turkije geen enkele, zal Erdogan wel niet zo gek zijn het echt op oorlog met Israel aan te laten komen.
Tsjernobyl en Fukishima hebben bovendien duidelijk gemaakt aan iedereen met een beetje verstand dat de gevolgen van atoombomexplosies over de hele wereld ellende zullen veroorzaken.
Maar Turkije kan het natuurlijk Israel heel lastig maken.
Als inderdaad Turkse oorlogsschepen het volgende Gaza konvooi gaan vergezellen komt Israel in een lose lose positie, doet Israel niets dan leidt dat tot gigantische prestigeverlies, en zullen vele gewapende acties volgen tegen Israel,Uit Libanon, Jordanië, en uit Egypte, boren ze de Turkse oorlogsschepen in de grond, militair voor hen een koud kunstje, dan is ook het hek helemaal van de dam.
Dan heeft Israel zich volledig geisoleerd in het Midden Oosten, in elk geval komt er dan geen gas meer uit Egypte, 40% van de Israelische stroom komt uit dat gas, en kunnen Israelische schepen geen gebruik meer maken van havens in Islamitische landen, mogelijk gaat ook het Suez kanaal dicht voor hen.
En Netanyahu heeft al te maken met opstandige Israeliers, opstandig vanwege de sociale ongelijkheid.
Op maandag 19 sept a.s stemt de VN algemene vergadering voor de erkenning van Palestina als staat.
Tot nog toe gaf ik Israel nog tien tot twintig jaar, ik begin me nu af te vragen of het met Israel ineens net zo snel afgelopen zal zijn als met de USSR.
Het was in het begin van de crisis toch al duidelijk,dat de enige oplossing hiervoor een 3e wereldoorlog zou zijn.
Als dit idd bewaarheid wordt,kan ik alleen maar hopen dat dit het 't einde van het kapitalisme betekend.
Men kan en mag zich afvragen" waar en wanneer".
Roberto
hoop maar een eind weg
Ik wil even niks zeggen over het conflict Israel-palestijnen–ook al bestaan palestijnen als volk niet.
Erdogan is moslim en een primitieve boomaap, die idd maar wat graag oorlog zou willen.
Ook zou hij turkije met zijn achtelijkheid graag in europa krijgen; dan kunnen ze cijfermatig Denemarken overnemen voor de broederschap.
De dag dat Turkijke in Europa komt houdt de beschaving op te bestaan en zet een omgekeerde evolutie in met alleen maar haat en geweld.
korte opmerking: laat de palestijnen ophouden met mekkeren, naar jordanie gaan en dat land omkatten naar "Palestina" Daar is al 70% palestijn…
De achterlijke Turken waren toch maar het enige volk wat er na de tweede wereldoorlog in slaagde Britten en Fransen te weerstaan.
De poging het Ottomaanse rijk zover op te delen dat er alleen nog maar een klein Turks gebiedje rond Ankara over zou blijven mislukte volledig.
De rest van wat nu Turkije is zou naar Griekenland, Italië, Frankrijk, en Armenië gaan.
Die achterlijke Turken waren in de tweede wereldoorlog dan ook zo verstandig neutraal te blijven, ze wisten waar oorlogen toe leidden.
En nu de westerse wereldbeheersing op z'n eind loopt, vrijdag a.s. vergaderen de nieuwe wereldleiders, China, Brazilië, de Sovjet Federatie en India in Washington over hoe het westen te redden en een wereldcrisis als van de derige jaren te vermijden.
Vanwege de nog bestaande verdeeldheid in de Islamitische wereld doet geen Islamitisch land mee, maar Turkije lijkt op weg om wel mee te doen aan een soortgelijke volgende conferentie.
Ik bedoelde uiteraard in de eerste zin de eerste wereldoorlog.
@ dave die zegt:
hoop maar een eind weg
——————————-
Een zeer intelligente opmerking,1 van een hoog kaliber
Roberto
Nu er een aardbeving is gebeurd in Turkije, stuurt Israel hulp. Wat een slijmballen zeg, wat een schijnheilige staat.
@peinzer
Ik begrijp niet waarom je constant achterlijke turken noemt. Zo zie je juist dat jou niveau niet voldoende genoeg is om bij dit soort discussies bij te wonen.
Ik vind dat Turkije de laatste tien jaar zich eigen goed heeft ontwikkeld in verschillende gebieden maar het is nog zeker niet voldoende. Het is ook politiek gezien begrijpelijk. Het land is door verkeerde presidenten tientallen jaren verkeerd geregeerd en aangestuurd. Ook de buitenlandse machten hebben in dit land een belangrijk rol gespeeld.
We kunnen ook wel zeggen dat de slapende hond weer wakker is, ook al worden in Europa het goede spel van Turkije negatief gespeculeerd. De Europa is nu aan het verzwakken daar tegenop is Turkije flink bezig met hervormingen en groeien. Dit is ook te zien aan de cijfers van IMF (maar ook aan het land zelf).
Ik geloof niet dat Turkije oorlog zal voeren met Israel maar ook niet andersom. Deze twee landen hebben elkaar nodig ook al mogen ze elkaar niet! Waarom? Zoek het maar uit…
Turkije is zeer machtig land jammer genoeg word Turkije als zwak gezien kijk maar in geschiedenis wat Ottomaanse rijk heeft gedaan.
Europa is gewoon bang voor Turkije dat weer gaat overheersen.Midden oosten sluit zich aan bij Turkije en Rusland en China ondersteunt ook al en niet te vergeten dat turken overal zijn nadat oorlog uitbreek heeft Europa grote probleem met interne turken en zijn aanhangers.
Turkije is een agressieve moslim staat in Azië ,
die NOOOOOOOOIT is de EU mag komen .
en
Israël is een terreur staat die met ALLE buren ruzie heeft ,
en ooit WO 3 zal beginnen .
Daarom moeten we Israël boycotten , uitsluiten en negeren !
zo en nu heb ik ook wel zin in een potje vechten , eens even kijken de belgen dat lijkt me een eerlijk gevecht vlaanderen moet bij nederland
wat een onzin tekst! Je houd je zelf voor de gek.. ga eerst wat kennis op doen mafkees.