De wijkagent top100 is uit. Wij wisten niet dat er behoefte aan was en wij weten al helemaal niet waarop deze lijst nu precies gebaseerd is, maar wij willen niet negatief doen dus we nemen hem even rustig door. Hoewel, we blijven direct hangen bij nummer 1: Wilco Berenschot. Wilco oogt als een echte Rotterdammer: Noeste arbeider met de krullen van Van Hanegem. Maar zo’n foto is natuurlijk een PR momentje van de afdeling voorlichting, dus wij kijken even verder. Wilco is korpsambassadeur, twitcop en Nationale Politie. Weinig indrukwekkend. Ambassadeurs zijn meestal de mannetjes die op hun flikker krijgen als de grote baas weer dom doet, twitcops zijn toetsenbord helden en Nationale Politie, tja, dat is je een beetje opgedrongen Wilco. Niet echt iets om je op voor te staan. Zo lijkt ons. Maar wij willen niet negatief doen. Dat doen er al genoeg. Wij lezen door en merken op dat Wilco gewoon een hele toffe gast is. Echte Rotterdammer, zoals we al dachten. Want wat doet Wilco allemaal? Wilco verspreidt plaatjes voor de analfabete Rotterdammer. Wilco voert gezellig de duiven met bewoners met een nogal gesloten houding (maakt u zelf even de grap over het verband tussen de twee voorgaande linkjes?) Wilco zit soms een beetje voor lul. Wilco en zijn maten doen goed werk voor de voedselbank. Wilco bewaakt bomen. Wilco geeft les op de basisschool. Wilco veegt de straten. Wilco doet aan gladheidsbestrijding. Eeeeeeen…. Wilco veegt nog maar een keer de straten. En om te laten zien dat Wilco Twitter echt heel goed begrepen heeft zien we ook nog eens foto´s van de bloemen voor zijn vrouw, zijn hond en zijn iPad met zijn hond. Wilco is een topper en dat zeggen wij zonder enige ondertoon. Terechte nummer 1 van de galante-betrokken-meevoelende-sociaalwerker Twitter top 100. Oh. Wacht. Daar ging het niet over. Dit was een top100 van twitterende politieagenten. En dus vragen wij ons af: Zeg Wilco, zijn er geen overvallen, moorden, diefstallen, vermissingen, verkrachtingen of aanrandingen meer op te lossen?
Wilco Berenschot is te bang om zijn eigen wijk in te gaan. Daar lachen ze Wilco keihard uit. Maar o wee als er een camera op zijn bakkes gericht wordt: dan is Wilco Super Cop.
Leuk stukje.
“Och wat schrander, wat snedig, zulks een majestueus stuk heb ik uit mijn pen laten druppelen.”, dat is vast wat je dacht toen je dit stuk schreef WordStig. Jammer maar, je had er niet meer naast kunnen zitten als je zou willen.
“Oh. Wacht. Daar ging het niet over. Dit was een top100 van twitterende politieagenten.”
Nope, een top 100 van Twitterende WIJKAGENTEN en Wilco doet precies wat een wijkagent hoort te doen.
Quote: “De buurtagent houdt zich met het brede politiewerk bezig in het kader van ‘kennen en gekend worden’. In voorkomende gevallen is de buurtagent repressief (bekeuren)en preventief (waarschuwen-voorlichten-bewust maken) bezig. Belangrijk in het werk is om zich als vertrouwenspersoon en hulpverlener te ontplooien. Voorts zal de buurtagent in zijn functie als hulpverlener zo snel mogelijk doorverwijzen naar de professionele (hulpverlenings)instanties. Bij constatering van stroef lopende instanties zal de buurtagent hier ook de nodige pressie op uitoefenen. Kortom mensen bewust maken en wijzen op hun verantwoordelijkheid.”
En tot slot, de puntjes die je denkt aan te stippen met die linkjes aan het eind hebben niks met wijkagenten te maken…
Wilco stelt zich wel op als MENS, en dat is goed.
Als we er nou ook nog achter komen dat Wilco niet zo’n azijnzeikerd is die totaal “over the top” bekeuringen uitschrijft voor onzinzaken, is hij voor mij een HELD.
Respect! Van mij mag de wijkagent in Utrecht dit ook doen!
Respect! Van mij mag de wijkagent in Utrecht dit ook doen!