Stop maar met zoeken mensen. De meest gevaarlijke tunnel des doods is eindelijk gevonden. De Gotthard-tunnel verbleekt bij deze ondergrondse hel op aarde en de Kennedytunnel is voor mietjes. Echte mannen durven met gevaar voor eigen leven de nieuwe Coentunnel te bedwingen. Amsterdam en tunnels bouwen blijkt keer op keer een meer dan ongelukkige combinatie. Sinds de opening op 13 mei van de nieuwe Coentunnel hebben er al 55 ongevallen plaatsgevonden in en nabij de tunnel. In 67 dagen was er dus 55 keer stront aan de knikker. En maar blijven flitsen voor de veiligheid langs de landingsbaan die A2 heet. Zolang Rijkswaterstaat zegt dat ze het probleem erkennen en het zo een beetje in de gaten houden tussen de bedrijven door is verder ingrijpen nog niet nodig. Rijkswaterstaat geeft toe dat de verkeerssituatie wat onoverzichtelijk is voor én in de tunnel maar om nou direct in een stuiptrekking te schieten schijnt overbodig te zijn. Zolang er nog geen échte doden zijn gevallen die er toe doen laten we de tunnel lekker de tunnel. Zo werkt dat nou eenmaal in Nederland en dat gaat al jaren
kudt goed. Eerst doden zien dan ondernemen geloven. Je bent immers pas een echte vent als je de verkeerssituatie rondom de nieuwe Coentunnel kent.
Valt best mee. Het is de eerste keer even goed kijken. Maar het zijn voiral de mensen met een rijbewijs, die geen recht hebben op een rijbewijs die er een zooitje van maken. Je mag 100 in die pijp, maar get gros rijdt liever 70, hooguit 80.
Dus……. Dat je 100 mag, betekent nog niet dat je moet. Vind het wel slim om wat minder hard op een nieuwe onbekende verkeerssituatie af te gaan, geeft je als bestuurder meer rust en duidelijkheid om te reageren zoals het moet.
Het is helemaal niet onoverzichtelijk. De 2 banen ri Amsterdam zijn sowieso geen probleem maar het kilometers van te voren voorsorteren ri Zaanstad zorgt voor moeilijkheden. Lekker in het midden voortstrompelen en de rest maar wachten. Nou zijn er eindelijk meer rijstroken en dan weten de sukkels niet hoe er mee om te gaan. En ook: een tunnel is eng! KWNRD heeft gelijk, er zijn hele horden mensen die eigenlijk geen rijbewijs zouden moeten bezitten. Geen routine en geen verkeersinzicht is een gevaarlijke combinatie.