Hey kijk, Robert Benmosche is weer eens in het nieuws. Die kennen we nog van dit topic, waarin hij als baas van pensioenverzekeraar AIG pleitte om de pensioenleeftijd op te trekken naar 80 jaar, zodat het bedrijf met een gemiddelde levensverwachting van 80,5 jaar nog maar 5 maanden pensioen per verzekerde hoefde uit te keren. Die compleet los van de werkelijkheid geslagen Robert Benmosche dus. De beste man heeft het weer gepresteerd om het nieuws te halen met wederom een totaal debiel uitspraak, om nog maar eens even te bewijzen dat managers van grote financiële instellingen totaal los staan van de werkelijkheid. U moet weten, AIG was een van de slachtoffers van de eerste kredietcrisis in 2007 en het bedrijf moest overeind gehouden worden door de Amerikaanse overheid, die er in totaal 181 miljard dollar in heeft gestoken. En oh ja, in 2009 was er nogal een controverse over de uitgekeerde miljoenenbonussen terwijl het bedrijf nog staatssteun kreeg. Zelfs Barack Obama vond er wat van. Dan verwacht je wat nederigheid, helemaal als je al van die, laten we zeggen, wat dommige en totaal wereldvreemde uitspraken over de pensioenleeftijd.
Fout natuurlijk. Compleet fout! Robert Benmosche, afgelopen weekend in de Wall Street Journal: ‘The uproar over bonuses was intended to stir public anger, to get everybody out there with their pitch forks and their hangman nooses, and all that–sort of like what we did in the Deep South. And I think it was just as bad and just as wrong.’ Pardon, zegt hij nou echt dat de woede van kutburgers normale mensen over de debiel hoge bonussen bij bedrijven die staatssteun krijgen en dus zijn betaald met belastinggeld, even verwerpelijk en immoreel is als het lynchen van zwarten door de KKK? Ja, verdomd, dat zegt hij. Ben je dan totaal losgetrokken van de werkelijkheid of niet? Totaal gestoord, mogen we wel zeggen. Gelukkig is daar senator Cummings, toevallig leider van het onderzoek naar het financiële wangedrag dat tot de bailout van AIG leidde en nog toevalliger ook nog eens de zoon van mensen die die lynchings van dichtbij hebben meegemaakt, die korte metten maakt met de totaal-idioterie van Benmosche: ‘As the leading critic of AIG’s lavish spending before and after its taxpayer funded bailout—and as the son of sharecroppers who actually experienced lynchings in their communities—I find it unbelievably appalling that Mr. Benmosche equates the violent repression of the African American people with congressional efforts to prevent the waste of taxpayer dollars. If these statements are true, I believe he has demonstrated a fundamental inability to lead this modern global company in a responsible manner—a company that exists today only because it was rescued by the American taxpayers—and that he should resign his position as CEO immediately.’
Of, zoals wij eigenlijk vinden: misschien zou Robert Benmosche maar eens een lynching van heel erg dichtbij mee moeten maken om het concept goed te begrijpen, als voorbeeld voor al die andere graaiers. Het is maar een ideetje hoor. Maar dat zal wel weer niet gebeuren. Jammer.