woensdag 22 maart, 2023
No Result
View All Result
Nieuwspraak
No Result
View All Result
Nieuwspraak
No Result
View All Result
Home Buitenland

Vrije verkiezingen in Azerbeidzjan blijken toch iets minder vrij

by Louis XIV
13 oktober 2013
in Buitenland
0 0
1

Stelt u zich eens voor. U bent president van een kleine ex-Russische vazalstaat aan de Kaspische Zee. Een landje rijk aan grondstoffen. Olie, gas, zilver, ijzer, goud en nog veel meer andere kostbare ertsen en mineralen liggen er voor het oprapen. Uw kostje en dat van uw tien miljoen onderdanen is gekocht. Uw financiële toekomst ziet er rooskleurig uit. Mits u aan de macht blijft natuurlijk. Want anders steekt iemand anders de poet in eigen zak. Dat kan natuurlijk niet de bedoeling zijn. Om uw alleenheerschappij te behouden grijpt u terug op hetzelfde beproefde recept dat uw voorganger en tevens uw vader in dit soort gevallen ook gebruikte: verkiezingsfraude met een vleugje intimidatie. Dat is het mooie van democratie in een totalitaire staat. Je weet van tevoren waar je aan toe bent. Als machthebber, maar ook als kiezer. Best handig. Geen verrassingen. Geen lange kabinetsformaties. Duidelijkheid. Daar houden wij van.

Aangezien u met de tijd bent meegegaan en niet wilt dat anderen uw land als achterlijk of middeleeuws zien, maakt u gebruik van de modernste communicatiemogelijkheden om uw blijde boodschap te verkondigen. Inclusief censuur, u bent niet gek. Op een handige mobiele app kan het kiezersvolk uw gooi naar het leiderschap volgen. U maakt het zelfs nog een beetje spannend door de beoogde percentages naar beneden af te ronden. Maar met een uitslag van 72,3% van de stemmen in uw voordeel bent u uitermate tevreden. Op naar de volgende vijf jaar economische voorspoed. Voor u en uw trouwe metgezellen. Helaas, er gaat iets fout. Een of andere onbenul publiceert de uitslag te vroeg. Een hele dag om precies te zijn. Dus nog voordat de stembussen officieel geopend zijn. Tikkeltje gênant. Daar gaat uw goede naam als democratisch gekozen leider. U probeert de zaak nog te redden door te zeggen dat bij wijze van test per ongeluk de uitslagen van 2008 zijn gebruikt. Een aantoonbare leugen. De oppositie heeft dan al een screenshot van de uitslag gemaakt, voordat deze door u is verwijderd. Hierop zijn duidelijk de namen van uw huidige tegenkandidaten te zien. Oeps.

U bent echter niet voor één gat te vangen en doet net alsof uw neus bloedt. The show must go on niet waar. De volgende dag behaalt u alsnog een klinkende overwinning met ruim 85% van de stemmen. Mensenrechtenorganisaties, waarnemers en oppositiepartijen die forse kritiek uiten op de manier waarop de verkiezingen zijn verlopen zet u weg als kinderachtig en slechte verliezers. Want wie doet u wat. U bent de eindbaas. Capo di tutti capi. De man die bekend staat om zijn goede verkiezingsresultaten. En die dat graag zo wil houden. U speelt zelfs een bijrol in de film van Borat over de fictieve staat Kazakhstan en u staat in de top 500 van meest invloedrijkste moslims ter wereld. Tot slot is er de documentaire Filthy Rich over uw familie en over uw buitenlandse holdings gemaakt. Uw naam? Ilham Aliyev. President van de  republiek Azerbeidzjan. Aangenaam.

Tags: AzerbeidzjanBoratIlham Aliyevislamverkiezingen
Next Post

Waarom de Amerikanen de politici zat zijn

Comments 1

  1. AntiRacisme says:
    9 jaren ago

    Over democratie gesproken: laten we de “democratie” in het Westen ook niet overschatten.

    Beantwoorden

Geef een antwoord Reactie annuleren

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

  • USA
  • Europe
  • Middle East
  • About
  • Contact

© 2023 JNews - Premium WordPress news & magazine theme by Jegtheme.

No Result
View All Result
  • #51552 (geen titel)
  • Adverteren
  • Archief – Alle topics
  • Contactpagina
  • Cookie Policy
  • Cookies
  • dankjewel
  • Doneer aan Nieuwspraak
  • Huisregels
  • Jammer
  • Join Us
    • Registratie
  • Leden
  • Leden login
    • Profiel
    • Wachtwoord herstel
  • Partners
  • Video’s

© 2023 JNews - Premium WordPress news & magazine theme by Jegtheme.

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password?

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In

Add New Playlist