zondag 19 april, 2026
No Result
View All Result
Nieuwspraak
No Result
View All Result
Nieuwspraak
No Result
View All Result
Home Binnenland

Lekker snel: PvdA eist 36,5 jaar na dato een onderzoek naar treinkaping bij de Punt

by
20 januari 2014
in Binnenland
0 0
1

De SP en PvdA (wie anders?) willen opheldering van Ivo Opstelten over het geweld wat destijds gebruikt is bij de beëindiging van de treinkaping bij de Punt op 11 juni 1977(!). Hebben we nou echt niks beters te doen in dit land? Kom op zeg! Het is 36,5 jaar geleden. Alsof doden minder dood worden als er nu weer een onderzoek naar komt. Steek die tijd liever in een onderzoek waarom er 86-jarige mensen het ziekenhuis uit worden geflikkerd!

En waarom nu opeens weer een onderzoek? Nou, omdat de Volkskrant een Telegraafje doet. Volgens een ‘geheime’ nota zijn de Molukse gijzelnemers om het leven gekomen door een ‘regen van kogels’. Een ‘geheime nota’ die ‘ontdekt is door Ana van Es die in het Nationaal Archief aan het spitten is geweest. Alberto Stegeman zou er jaloers op worden. Rot toch op zeg! Niks meer dan ordinaire SBS6 sensatiejournalistiek omdat de schrijfster een vochtig broekje krijgt van spannende verhalen. Ga toch weg met je ‘onderzoeksjournalistiek’! Dit is hetzelfde verhaal wat 6 maanden geleden al ‘ontdekt’ werd maar dan in een ander jasje. Alsof de diepste geheimen zo voor het grijpen liggen in het Nationaal Archief. De dingen die wij niet mochten weten heeft beroepsleugenaar van Agt al lang verbrand in zijn open haard, onder het genot van een dikke Cubaanse sigaar.

En al is er buitenproportioneel geweld gebruikt, wat ga je er 36,5 na dato nog tegen doen? Foei zeggen tegen de mariniers in kwestie? Sorry zeggen tegen de Molukse gemeenschap? Want daar zijn we goed in, sorry zeggen. Ga toch een eind heen. Typisch voorbeeld weer van wat er mis is met de politiek in dit land: wegkijken als de fundamenten onder Nederland vandaan gesloopt worden, maar de grootste mond hebben als het gaat om moraliserend vingerwapperen waar niemand wat aan heeft. Bah.

Tags: De PuntMolukkenWijster
Next Post
Rapport Sociaal en Cultureel Planbureau: Nederland is ONTZETTEND ouderwets

Rapport Sociaal en Cultureel Planbureau: Nederland is ONTZETTEND ouderwets

Comments 1

  1. Mars020 says:
    11 jaren ago

    Waarom een onderzoek?, het optreden heeft prima gewerkt, want daarna hebben we geen kapingen meer gehad. Terroristen verdienen geen medelijden, dus kapotschieten is de beste optie.
    Nu ook ff een stelletje moslim terroristen afschieten, om een voorbeeld te stellen, zodat die randdebielen ook wakker worden.
    Zachte heelmeesters maken stinkende wonden, dus aan blijven pakken dat tuig.

    Beantwoorden

Geef een antwoord Reactie annuleren

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

  • USA
  • Europe
  • Middle East
  • About
  • Contact

© 2026 JNews - Premium WordPress news & magazine theme by Jegtheme.

No Result
View All Result
  • #51552 (geen titel)
  • Adverteren
  • Archief – Alle topics
  • Contactpagina
  • Cookie Policy
  • Cookies
  • dankjewel
  • Doneer aan Nieuwspraak
  • Huisregels
  • Jammer
  • Join Us
    • Registratie
  • Leden
  • Leden login
    • Profiel
    • Wachtwoord herstel
  • Partners
  • Video’s

© 2026 JNews - Premium WordPress news & magazine theme by Jegtheme.

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password?

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In

Add New Playlist