Kernenergie is een van de schoonste vormen van energie op aarde. Geen broeikasgassen en dat beetje radioactieve afval dumpen we te zijner tijd wel in de derde wereld. Of als het even meezit in de ruimte. Ook het drama bij Fukushima is eerder uitzondering dan regel. Dus in plaats van al die horizonvervuilende windmolens en spuuglelijke zonnepanelen op ons dak kiezen wij met ons volle verstand voor kerncentrales. Hoe meer, hoe beter.
Helaas zijn er natuurlijk altijd weer van die zure linkse zeikerds die vinden dat kernenergie helemaal niet veilig is en dat een ramp met een kerncentrale altijd op de loer ligt. Ook in Nederland. Fractievoorzitter Leen Harpe van GroenLinks in de provincie Zeeland maakt zich grote zorgen over de veiligheid van onze enige echte kerncentrale in Borssele. Uit een veiligheidsrapport blijkt dat zesenvijftig procent van het reactorvat niet is gecontroleerd op haarscheurtjes. Voor Leen is het glas altijd half leeg. Want vierenveertig procent van het vat is dus wel degelijk onderzocht en daar was helemaal niks mee aan de hand. Geen enkele reden om veel tijd en energie te steken in een honderd procent controle. Maar daar neemt een partij die naar een duurzame toekomst streeft geen genoegen mee.
Liesbeth van Tongeren, Tweede kamerlid voor GroenLinks, gaat de kwestie nu onder de aandacht van minister Henk Kamp brengen. Daar moet je Henk helemaal niet mee vermoeien beste Liesbeth. Die heeft wel belangrijkere zaken aan zijn hoofd dan een vermeend scheurtje in een reactorvat. Hij is namelijk druk bezig de werkgelegenheid in het leeggepompte Groningen te redden. Mocht het reactorvat onverhoopt toch doormidden scheuren en een ramp veroorzaken dan zetten wij in navolging van Japan gewoon onze zevenhonderdduizend werklozen in om de boel schoon te maken. Niks aan het handje. Wat ons betreft kunnen de Zeeuwen rustig gaan slapen.