Ik hoop dat Cheryl Maas meer op de Spelen laat zien dan haar handschoenen. Bespottelijke provocatie van iemand die twee keer valt.
— jack van gelder (@jackvangelder) 7 februari 2014
En dat is het natuurlijk ook! Als lesbische vrouw zijnde je geaardheid (al is het miniem) tentoonstellen in een omgeving waar homofilie wordt gezien als een verderfelijke ziekte, dat is vragen om reacties. Dat doet echter niks af aan de boodschap die ze zou uitdragen. Het is geen ‘provocatie om te provoceren’. Daar heeft de dame in kwestie namelijk geen enkel baat bij. Sterker nog, ze maakt het zichzelf hier (onnodig) moeilijk mee en zet haar kans om mee te mogen doen op het spel. Daar heb je regenboogkleurige vrouwenballen voor nodig en Maas toont die. Maar Jack ziet dat anders. Jack vindt dat Maas d’r bakkes moet houden. Want Maas is twee keer gevallen. En als je niet presteert als atlete, dan heb je ook te zwijgen over mensenrechten. Of zoiets. Weten wij veel wat er omgaat in die glanzende ArenA-koepel die Van Gelder een hoofd noemt. Cheryl meid, een bak met respect voor jou. Hoewel het misschien wel een beetje dommig is. Uiteindelijk wint niemand hier iets mee. Was veel mooier geweest als je dit statement had kunnen maken op het podium, met een gouden medaille om je nek. En dan nog had het niks veranderd. Verder: wat onze vorst zegt.
ze moeten eens ophouden met zaniken. 90% van de aarde is homo-tolerant, 70% is water, dus moeten we niet eens gaan klagen dat we intolerant zijn tegenover water?
5 jaar cel gewoon hypocriet “olympische spelen gaat om de sport niet over homorechten” zeikwijf
al niet te spreken over het elitaire westers beleid dat onze normen en waarden behoren tot de absolute waarheid van hoe het moet.
weet je waar wereldwijd intolerantie tegen is: homohaters, pedo’s, moordenaars, racisten, discrimineren, eerlijke politici, terroristen, feministenhaters, oplichters,nazi’s, etc. allemaal mensen die oprecht iets willen doen of ergens last van hebben maar de het feit dat ze er last van hebben of willen doen nooit hardop kunnen en mogen uitspreken in 99% van de wereld.
Stel dat een speler van Vitesse, die alleen maar ballen naast het doel schoot, in de Verenigde Arabische Emiraten een statement had gemaakt tegen het feit dat een Israelische ploeggenoot van hem dit land niet in mocht, zou v. Gelder dan een vergelijkbare tweet de wereld in geslingerd hebben…?
Ik weet het antwoord wel!