En we hadden nog zo gehoopt dat de nieuwe paus eindelijk eens een toffe paus zou zijn. Alle ingrediënten waren dan ook aanwezig om te kunnen zeggen dat we het voor één keer zouden accepteren dat een vieze oude man meer volgers zou hebben dan Obama met zijn Twitteraccount. Een paus die genoegen neemt met een hutje op de hei omdat zijn denkbeeldige God reeds alle voldoening brengt die een paus nodig heeft in zijn leven.
Maar we zijn godverredomme nog maar net een jaar verder of het gaat alweer gruwelijk mis met Franciscus de zoveelste. Bloed stroomt voornamelijk door de zwellichamen van pastoren, bischoppen en pauzen waar het niet gaan kan. Ook de huidige paus lijkt het misbruik van jonge onschuldige kinderen allemaal wel prima te vinden. Sterker nog, hij vraagt vergeving voor alle geestelijken die met hun gore rotpoten het nodig vonden om praktijken uit te voeren waar Jezus zich voor om zou draaien aan zijn kruis.
Volgens de paus is het een klein groepje dat het verpest voor al die andere miljoenen katholieken en mag het allemaal niet over één kam geschoren worden. De beproefde zin voor zo’n beetje alle probleemgroepen. Wij vragen ons bij de Heilige Maagd Maria af hoe deze paus dit met droge ogen hardop durft te verkondigen. Als je écht een lichtend voorbeeld voor de wereld had willen zijn had je niet om vergeving gevraagd maar je hele toko, fantasiewereld en dito geloof opgedoekt maar daar heeft hij, God weet ook niet waarom, de ballen niet voor.
Instant update: als je het over de duivel hebt: Bischop Gijssen, vorig jaar overleden, blijkt toch aan kleine jongetjes gezeten te hebben. Terwijl hij een van de slachtoffers aanklaagde voor smaad. Opdoeken, die katholieke kerk.
hij heeft nog geluk gehad dat ik bij de commissie niet het hele verhaal verteld heb en alleen de minst sadistische, kapelaan van kessel,heb aangeklaagd,( die heeft overigens alles toegegeven) jos was een grote smerige sexmaniak…. en ik kan het weten.