woensdag 18 juni, 2025
No Result
View All Result
Nieuwspraak
No Result
View All Result
Nieuwspraak
No Result
View All Result
Home Column

Jan Bennink: 642 miljoen euro bijbetalen? Hadden jullie maar naar het BurgerforumEU geluisterd…

by Jan Bennink
15 oktober 2015
in Column
0 0
5

Zien jullie nu dan eindelijk waarom we ons vorig jaar helemaal kapotgeknokt hebben geknokt om de EU tegen te houden, het gezwel zo klein mogelijk te houden of dan toch in ieder geval de Nederlander een stem te geven over die EU, met ons burgerinitiatief BurgerforumEU? Ik herinner me een Alexander Sassen van Elsloo, een Joost Niemoller, een Thierry Baudet en uiteraard een Ewald Engelen die lafjes afhaakte om zijn chique reputatie te redden (maar ja, mensen met een zwakke ruggengraat hou je nu eenmaal altijd in een oorlogssituatie).

Helaas, de meeste Nederlanders lachten ons uit, schamperden iets over kansloos of te rechts en moesten zonodig als gelobotimiseerde schaapies gewoon weer hun gebruikelijke VVD stemmen, de partij van serieleugenaar Mark Rutte en volidioot Hans van Baalen. Of ze kleurden het hokje rood voor de partij van die andere serieleugenaar: oorlogshitser en sinds kort serieluncher Frans Timmermans. Trouwens ook de partij van Dijsselbloem, de huidige Minister van Financiën van het 4e rijk in oprichting. Of ze stemden heel verschillig op de EUNSB die we ook wel D66 noemen. De partij van kereltje Pechtold, die tenminste eerlijk is over zijn intenties met Nederland in de EU (en laten we niet vergeten: eerlijk, dat was Mussert ook).

Daarom moest ik ook een beetje lachen om zoveel verbijstering vandaag over die 642 miljoen euro die Nederland aan de EU moet bijbetalen. Het EU-beest laat gewoon even zijn ware gezicht en graaiende klauwen zien. Maar voor wie een beetje door schaamlapjes en doekjes voor het bloeden heen kon kijken, was dat ware gezicht van het monster toch allang bekend?

Wat we in ieder geval nu zeker weten is dat er 642 miljoen euro afgaan van onze Nederlandse zorg voor ouderen, gehandicapten, zieken, onze defensie of sociale zekerheid. Het wordt gekort op een systeem dat al is kaalgeplukt en gevreten tot op het bot. Of gaan we de belastingen gewoon wéér verhogen, Mark Rutte?

Het is gekmakend. Vandaag moeten we 642 miljoen euro betalen. Juist omdat Rutte en Dijsselbloem ons vorige jaren maximaal hebben uitgeknepen, om te voldoen aan de eisen van de EU. Als we volgend jaar ons target weer halen, zal het bedrag eender of hoger zijn. We zitten nu in die blauwe draaikolk met sterren en ik vrees dat wegzwemmen niet meer mogelijk is. Ik hou, tegen beter weten, m’n adem maar in.

Next Post

Het is genoeg geweest. Willem-Alexander, oprotten!

Comments 5

  1. Frits Cordoba says:
    11 jaren ago

    Tja en dan de PVV een beetje afschilderen als lastige domme idioten: https://www.youtube.com/watch?v=kzbGhJQfrm0&feature=youtu.be

    Beantwoorden
  2. piterfries says:
    11 jaren ago

    Londen en Den Haag voeren alleen een show op om het betalen uit te stellen tot na de verkiezingen.
    Cameron zei ook niet dat hij niet gaat betalen, hij zei dat hij niet op 1 dec betaalt.
    Dit soort gespartel is op zich hoopgevend.

    Beantwoorden
  3. Mars020 says:
    11 jaren ago

    Lijkt mij heel simpel, gewoon niks betalen. Wat wil die achterlijke EU doen, als ze niks krijgen?. Worden wij er dan uitgegooid?. Zodra wij eruit gegooid worden, gaat bij mij de vlag uit. Deze regering is alleen maar bezig om baardapen in de watten te leggen, maar eigen landgenoten kunnen doodvallen.
    Laat AUB Geert Wilders de boel eens flink door elkaar schudden, want die nichten van de PVDA, VVD, D66, Groen Slinks enz, zitten er alleen maar om hun toekomstige wachtgeldregeling veilig te stellen.

    Beantwoorden
  4. lorenzo says:
    11 jaren ago

    Het is socialisme op groot vlak. Wie verantwoord beleid voert en orde op zaken stelt, dat noemt men “de sterkste schouders” en die moeten de “zwaarste lasten” dragen zoals dat dan heet. Wie dus geen ene moer verantwoordelijkheid neemt, de ene schuld na de andere opbouwt en aan het eind van de rit met een gigantisch tekort kampt, nou die roepen gewoon dat ene woord: “SOLIDARITEIT”. En zo moeten de “Sterkste schouders” hun beloning voor het harde goede werk maar afstaan aan de “arme zwakkeren”. Dat het hun eigen schuld is, dat het had kunnen vermeden worden speelt niet mee. Want socialisme is toch een warme ideologie en daar mag je je allemaal niet te veel vragen bij stellen want dat werkt tenslotte “discriminerend en racistisch” he. Neen, maakt U zich daar maar geen zorgen over, uw linkse leiders weten tenslotte veel beter dan U zelf wat goed voor U is. Oogjes dicht, snaveltjes toe, en de portefeuille? Nou nee die moet je open houden…. Links stemmen doen enkel volslagen idioten nog. Helaas lopen er zo meer rond dan anderen.

    Beantwoorden
  5. rekenwonder says:
    11 jaren ago

    Nederland heeft ca. 16.877.000 inwoners, Engeland ca.. 53.012.000.
    Per hoofd van de bevolking betaalt :
    Nederland 642.000.000/16.877.000= €38,-
    Het verenigd koninkrijk 2.100.000.000/63.230.000 = €33,-

    Dus….hoera …we hebben weer de hoofdprijs!
    Gewoon een krantenwijkje erbij nemen…uh…doe er maar 2.

    Beantwoorden

Geef een antwoord Reactie annuleren

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

  • USA
  • Europe
  • Middle East
  • About
  • Contact

© 2025 JNews - Premium WordPress news & magazine theme by Jegtheme.

No Result
View All Result
  • #51552 (geen titel)
  • Adverteren
  • Archief – Alle topics
  • Contactpagina
  • Cookie Policy
  • Cookies
  • dankjewel
  • Doneer aan Nieuwspraak
  • Huisregels
  • Jammer
  • Join Us
    • Registratie
  • Leden
  • Leden login
    • Profiel
    • Wachtwoord herstel
  • Partners
  • Video’s

© 2025 JNews - Premium WordPress news & magazine theme by Jegtheme.

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password?

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In

Add New Playlist