vrijdag 3 februari, 2023
No Result
View All Result
Nieuwspraak
No Result
View All Result
Nieuwspraak
No Result
View All Result
Home Binnenland

PvdA, D66, VVD: ‘Nederland heeft geen enkele behoefte aan Nexit-referendum’

by Cornelis IJzerdraat
24 juni 2016
in Binnenland, Politiek binnenland
0 0
1
PvdA, D66, VVD: ‘Nederland heeft geen enkele behoefte aan Nexit-referendum’

Politici in Europa in het algemeen en in Nederland in het bijzonder zijn totaal in de war na de onverwachte Brexit. Het is natuurlijk wel een schok, als je in je ivoren toren ineens een dikke middelvinger in je gezicht gepresenteerd krijgt van het gepeupel. Dat was natuurlijk nooit de bedoeling van democratie. In ieder geval niet van hun idee van democratie. Maar hoe nu verder? Als het aan de politiek in Nederland ligt in ieder geval niet met een Nexit-referendum.

En daar gaat het fout. In totale paniek schiet men in een verdedigingskramp die een #Nexit alleen maar waarschijnlijker maakt. En dat is nu juist het hele issue bij de EU en de hedendaagse politici: gewoon blijven ontkennen dat mensen dit willen, dat de EU in zijn huidige vorm een gefaald experiment is, dat ze bang zijn voor hun plekje op het pluche. We lopen even het FD langs voor wat quotes. Als eerste Mark Rutte:

Premier Mark Rutte meent dat daar (Een Nexit-referendum, .red) in Nederland geen grote belangstelling voor bestaat. Volgens hem ‘snappen Nederlanders dat de Europese samenwerking nodig is voor banen en de toekomst van hun kinderen’.

Totale druif. Maar wacht, er is meer. Hallo Alexander Pechtold (D66):

Een referendum over het Nederlandse EU-lidmaatschap wijst D66 resoluut af. ‘Ik laat me hier niet door meeslepen.’

Dat komt dus van de man die de partij leidt die nog niet zo heel lang geleden hele kabinetten uit elkaar liet klappen om een referendum ingevoerd te krijgen. Maar het is natuurlijk niet de bedoeling dat het volk echt zelfbeschikking krijgt. Gaan we nog even naar Marit Maij (PvdA):

‘zonder meer teleurstellend’, zei ze bij BNR Nieuwsradio. ‘Het is een keuze die slecht is voor Groot-Brittannië, slecht voor Nederland en slecht voor Europa.’ Ook de PvdA ziet niets in een nexit-referendum. Volgens Maij geven ‘alle onderzoeken’ aan dat er in Nederland ‘geen enkele behoefte’ is aan een soortgelijke volksraadpleging, ‘maar wel aan een sterkere en socialere unie’.

Totale, ongelooflijke prutsers. Stelletje struisvogels. Voor jullie hebben we maar één antwoord:

Rutte: ‘In NL geen belangstelling voor #nexit referendum’. @eenvandaag peilt wel meerderheid https://t.co/KvQViqZtot pic.twitter.com/uJCl2h5jQW

— EenVandaag (@eenvandaag) 24 juni 2016

Kom maar door met die Nexit.

Tags: ApocalypsbrexitEUnexituittreding
Next Post

Engeland ontsnapt? 'Frankrijk en Duitsland hebben plan voor EU-superstaat'

Comments 1

  1. Arjan Fernhout says:
    7 jaren ago

    Ja, laten we het “voorbeeld” van de Engelsen volgen: verdeling tussen Schotten en Engelsen, Noord-Ieren en Engelsen, verdeling tussen oud en jong … en zelfs een initiatief om Londen onafhankelijk van te maken van de rest van Engeland. Goed idee. Wat interesseert me verder wat die prutsers in politiek Den Haag allemaal uitkotsen? Gebruik gewoon je verstand.

    Beantwoorden

Geef een antwoord Reactie annuleren

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

  • USA
  • Europe
  • Middle East
  • About
  • Contact

© 2023 JNews - Premium WordPress news & magazine theme by Jegtheme.

No Result
View All Result
  • #51552 (geen titel)
  • Adverteren
  • Archief – Alle topics
  • Contactpagina
  • Cookie Policy
  • Cookies
  • dankjewel
  • Doneer aan Nieuwspraak
  • Huisregels
  • Jammer
  • Join Us
    • Registratie
  • Leden
  • Leden login
    • Profiel
    • Wachtwoord herstel
  • Partners
  • Video’s

© 2023 JNews - Premium WordPress news & magazine theme by Jegtheme.

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password?

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In

Add New Playlist